Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
odyn
Posty: 164
Rejestracja: 04 gru 2008, 22:37
Grupa: VTE^TX^DREAM

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#21 Post autor: odyn »

odyn pisze:
comankh pisze:
folklor folklorem, ale z ostatnich lat riverwash, wecan - to naprawde mocny kontrast do każdej silesii.
Komancz, bywam/bywałem, wystawiałem na RW i WeCan, przecież dobrze wiesz, że to inny całkiem kaliber. Nie ma sensu porównywać dużych multiparties do niszowej SP. Gdzie tu logika? SP była zawsze niszowym eventem, i nigdy nie mieliśmy aspiracji do czegoś większego. Niektórym orgom innych parties ostro włączał się tryb 'publicity whore', oraz idee totalnej supremacji, co rikoszetem odbiło się na SP. Trzymam kciuki za następne C64 party, chętnie wpadnę i napije się piwka :)

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#22 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Alez Silesia to party drugiej kategorii, ale na SP5 czy SP8 byly produkcje godne party z pierwszej ligi
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#23 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

odyn pisze:Niektórym orgom innych parties ostro włączał się tryb 'publicity whore', oraz idee totalnej supremacji, co rikoszetem odbiło się na SP
Chodzi o miedzynarodowy spisek przeciwko SP? W kilku miejscach juz o tym czytalem, ale nie wiem dokladnie kto i co?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#24 Post autor: comankh »

odyn pisze:Niektórym orgom innych parties ostro włączał się tryb 'publicity whore', oraz idee totalnej supremacji, co rikoszetem odbiło się na SP.
niby komu.
niby jaki związek pierdololo jakiegoś orga na innej planecie zaszkodziło temu party bardziej niż...

co do porównywania - chodzi mi tylko o to normikowe pojęcie party/kompo/crazy. nawet jak piszesz niszowa impreza moze wyglądać jak pan buk przykazał.
pomimo mizernych produkcji (bo wiadomo), to chyba nawet na którejś edycji czeladzkiej miało to ręce i nogi. i wyglądało jak normalne party.
resztę na których byłem nazwałbym wakacyjnymi eventami ze swiata równoległego, tak jak oświęcim czy multi trzcianka (takich wydarzeń było sporo).

finał jest taki że tym razem nawet scenowym diehardom się nie chciało.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#25 Post autor: comankh »

ps. brak aspiracji szkodzi zdrowiu.

Awatar użytkownika
odyn
Posty: 164
Rejestracja: 04 gru 2008, 22:37
Grupa: VTE^TX^DREAM

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#26 Post autor: odyn »

comankh pisze:ps. brak aspiracji szkodzi zdrowiu.
Ostatnie dwie edycje w opinii wielu ludzi, którzy je zaliczyli były całkiem spoko.
Jak narazie Yugorin ma największe szanse na zrobienie next party, i takich ludzi
ta społeczność potrzebuje. Troli mieliśmy zawsze pod dostatkiem, i jak widać
nic się pod tym względem nie zmieniło. Anyway, trzymam kciuki. Tak jak pisał Elban - temat jest
do ogarnięcia, i liczę na to, iż za rok/dwa pojadę na jakieś dedykowane party :)

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#27 Post autor: kmeg »

comankh pisze:
odyn pisze: finał jest taki że tym razem nawet scenowym diehardom się nie chciało.
Raczej zadziałał efekt kuli śnieżnej i badanie kto przyjedzie a kto nie. Ja miałem wybór 1) jechać kilka godzin w samochodzie na party, gdzie większość znajomych mi osób powiedziała, że najprawdopodobniej nie przyjedzie,a na samym party będę też kilka godzin + noc w hotelu lub 2) jechać na mały weekendowy wewnętrzny meeting gdzie pojawią się ci co na party nie będą.

Kwasy wokół Raf'a będącego co-organizatorem mam totalnie gdzieś: podam rękę, może 3 słowa zamienię i to mój cały kontakt z nim więc moje antycypacje czy opinie na jego temat nie mają najmniejszego związku.

Multiplatformowe party mnie generalnie nie interesują, tak samo jak te wszystkie retro spotkania, retro giercowania i co tam jeszcze się nie kręci - choćby nie wiem jak zajebiście zorganizowane. Na X też mi się nie chce jechać dopóki nie połączę tego z wyjazdem po okolicach.

ps. Silesie generalnie dobrze wspominam choć nie ukrywam, że bardziej pasował mi Stary Piernik

Awatar użytkownika
odyn
Posty: 164
Rejestracja: 04 gru 2008, 22:37
Grupa: VTE^TX^DREAM

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#28 Post autor: odyn »

kmeg pisze:
Raczej zadziałał efekt kuli śnieżnej i badanie kto przyjedzie a kto nie.
Dokładnie tak było. I doskonale zdawałem sobie z tego sprawę robiąc SP9,
ale mimo tego udało się zrobić kameralne party, na którym większość osób
po prostu dobrze się bawiła we własnym gronie, a oto przecież chodzi.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#29 Post autor: comankh »

kmeg pisze: Multiplatformowe party mnie generalnie nie interesują
a powinny, bo getto już mamy.




Odyn, czyli nie wina orgów ino tajnych sił z zewnątrz, serio?

'całkiem spoko' tyle ja patrzę z jeszcze jednej perspektywy - frekwencja.
więc tak, spoko ale nie do końca :D

Awatar użytkownika
odyn
Posty: 164
Rejestracja: 04 gru 2008, 22:37
Grupa: VTE^TX^DREAM

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#30 Post autor: odyn »

comankh pisze:
Odyn, czyli nie wina orgów ino tajnych sił z zewnątrz, serio?
To się nałożyło, i klimat wokół Rafa, i inne czynniki zewnętrzne. Robiłem wszystko, aby
ostatnie party miało ręce i nogi, mając to na uwadze. Tyle. Proponuje wrócić
do tematu tego wątku.

Awatar użytkownika
kmeg
Posty: 468
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:33
Grupa: Albion Crew

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#31 Post autor: kmeg »

comankh pisze:
kmeg pisze: Multiplatformowe party mnie generalnie nie interesują
a powinny, bo getto już mamy.
Scena to zawsze było swojego rodzaju "getto" jak każda niszowa subkultura. Scena Amigi i PC od bardzo dawna była większa wiec C64 to zawsze było "getto" jak to nazywasz - ja do tego przywykłem. W swoim życiu byłem chyba 2 razy na multiplatformach (Intel Outside oraz Gravity), reszta mi tylko przeszkadzała. Nawet jak nie będzie imprezy wyłącznie dla C64 w PL to na żadne multi raczej nie pojadę...
Powrotu do kodowania na C64 nie wykluczam ale na razie w przewidywalnym czasie nie planuje, imprezy za to interesują mnie C64 only.

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#32 Post autor: yugorin »

Mam wielką prośbę. Panowie i Panie (jeśli są). Nie wrzucajmy już tematu przeszłości, kto, co, komu. Przeszłości nie da się już zmienić, a ta dyskusja wyraźnie zmierza w kierunku przepaści - kolejnego wątku obrzucania się błotem. Nie taki miałem cel. Tematem, podkreślę raz jeszcze, jest na ten moment pytanie -

Czy ma sens i czy jest przestrzeń nowe party C64 w 2019.

Dyskusja i wymiana doświadczeń owszem, ale bez wycieczek osobistych, bo to nic nie da. Przeszłości NIE DA się zmienić. Idźmy raczej w kierunku - to było dobre a to złe (zostawić i/lub zmienić/poprawić), niż w kierunku - a to przez tego czy innego, coś się wysypało. Może niech Ci którzy mają coś do powiedzenia bo organizowali/pomagali przy organizacji - napiszą o tym jaki zakres obowiązków przypadł im w udziale i co udało się im osobiście zrobić dobrze. Że coś wypaliło zgodnie z planem i są w stanie to powtórzyć z takim samym albo lepszym efektem. Nie mogę uwierzyć, że wszystko zawsze było do kitu. Może się okazać, że ktoś z ludzi ma już w głowie plan, ma, nie wiem, 80% spraw dogranych, może 98% - ale brakuje mu zapalnika. Kogoś kto będzie przy wejściu sprzedawał koszulki, kto przyniesie plakaty z samochodu, kto weźmie 4 przedłużacze dodatkowe, bo akurat tylu brakuje a kasy na nowe nie ma. Uwaga znów do wszystkich - spłycam celowo, wymyślam - ale może jednak nie do końca. Wszystkie projekty niestety zależą od pierdół. Brak klucza do drzwi wejściowych położy całą imprezę. A przecież to tylko kilkanaście gramów metalu. Pierdoła nie?

Wszystkiego dobrego
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
Nitro
Posty: 1544
Rejestracja: 03 wrz 2008, 20:23
Grupa: Black Sun

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#33 Post autor: Nitro »

Proponuje wstrzymać się z dyskusjami do czasu wyjaśnienia sprawy potencjonalnego kolejnego party ogłoszonej w wątku o Silesii.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#34 Post autor: comankh »

kmeg pisze:Scena Amigi i PC od bardzo dawna była większa wiec C64 to zawsze było "getto" jak to nazywasz
nie mieszaj pojęć, dziś na stricte amigową, krajową imprezę nie przyjedzie setka ludzi.
oczywiście możemy sobie pomarzyć że da się zrobić zajebongo party dla 30 osób. wątpię, dlatego jeśli cokolwiek wpadło mi do głowy przy wódce na dekranczu to multiplatform.

comankh
Posty: 1622
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#35 Post autor: comankh »

yugorin pisze:Nie wrzucajmy już tematu przeszłości, kto, co, komu. Przeszłości nie da się już zmienić, a ta dyskusja wyraźnie zmierza w kierunku przepaści - kolejnego wątku obrzucania się błotem.
????????

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#36 Post autor: yugorin »

Nitro pisze:Proponuje wstrzymać się z dyskusjami do czasu wyjaśnienia sprawy potencjonalnego kolejnego party ogłoszonej w wątku o Silesii.
Howgh!
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#37 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Rozmowy na Decrunchu i wpis w watku Silesia sugerowaly co innego. Skoro Comankh jednak nie chce robic party c64only to Yugorin moze wracac do swojego pomyslu. Czesc osob przyjedzie tylko na koszerne party, a nie skundlone (jak na c64power pisano o Decrunchu). Wracanie do przeszlosci ma sens, bo mozna sie dowiedziec czego nie nalezy robic jesli nie chce sie spierdolic dobrze prosperujacego party, a tego nie dowiesz sie od organizatorow ktorzy odpłyneli w spiski :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#38 Post autor: yugorin »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: Wracanie do przeszlosci ma sens, bo mozna sie dowiedziec czego nie nalezy robic jesli nie chce sie spierdolic dobrze prosperujacego party, a tego nie dowiesz sie od organizatorow ktorzy odpłyneli w spiski :)
Zgadzam się. Ale rozmowy o tym co było źle i jak to naprawić, nie muszą wiązać się ze strzelaniem do konkretnych osób. To nic nie da, poza stuprocentową pewnością, że wywołany taki ktoś, zechce się odgryźć. To taka dość ważna różnica.

Co się spieprzyło i jak temu zaradzić, a nie że to TEN spieprzył i jak dowalić MU jeszcze. :P :P To moim zdaniem nie służy celowi.

Każdy ma inną perspektywę i patrzy na sprawę po swojemu. Ale to tylko moje zdanie :) i nie każdy musi patrzeć na to, tak jak ja :P :P :P

Cóż, dyskusja dyskusją. Ja jestem po rozmowie z człowiekiem który się zna :) bo imprezki na 100 osób, to jak to ujął, organizuje po pijaku i w ciemnościach. Ale nie o przechwałki tu chodzi. Spotkam się z nim, wypytam o więcej szczegółów. Przez telefon to można pożyczyć sobie dobrego dnia. Pojawił się też wątek (na moją w sumie sugestię) o wizytę telewizji lub innego medium na takiej imprezie. To jeden z pomysłów. W sumie dlaczego by ludzie nie mieli zobaczyć, że są fajne imprezy niszowe. Jest również zainteresowany. Nic na siłę, to tylko pomysł. Wydaje mi się, że wizyta czegoś medialnego nie jest od razu "sprzedajnym komercyjnym draniem". :) Choć, mogę się mylić.

Ja tam robię swoje, co mam w głowie. Do 2019 kawał czasu. Jak się czegoś nowego dowiem po prostu będę o tym pisał. Ot tyle ode mnie.

Wszystkiego dobrego
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3949
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#39 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Jestem przeciwny wizytom telewizji, gazet czy delegacji z urzedu miasta (Revision). Zgadzam sie ze lepiej na zywo porozmawiac, z tego co wiem to na Riverwasha wybieraja sie organizatorzy innych polskich party, wiec jesli bedziesz to moge Cie przedstawic kilku takim osobom.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
yugorin
Posty: 185
Rejestracja: 09 paź 2016, 18:48
Grupa: Samar Productions
Kontakt:

Re: Czy jest miejsce na nową formułę nowego party?

#40 Post autor: yugorin »

Sebaloz/Lepsi.De pisze: organizatorzy innych polskich party, wiec jesli bedziesz to moge Cie przedstawic kilku takim osobom.
Super pomysł. To nie jest książkowa wiedza, więc praktyk jest na wagę złota. Jeśli więc nic się nie wydarzy i świat będzie istniał, to wybieram się na Riverwash. :)

Wszystkiego dobrego
Nie gniewam się nigdy na nikogo. Żadna istota ludzka nie jest w stanie uczynić nic na tyle ważnego, żeby wywołać mój gniew. Na ludzi można się gniewać jedynie wówczas, gdy uważa się, że ich czyny mają istotne znaczenie. Ja tak nie uważam.

ODPOWIEDZ