Tak ze strony River's Edge "Kilka_prawd_o_pc"

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#21 Post autor: leming »

no to sie zawiodlem na sebalozie...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3950
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#22 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

leming pisze:no to sie zawiodlem na sebalozie...
Dlaczego? Co zlego jest w jedzeniu i piciu na czyjs koszt?
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

splatterpunk
Posty: 1457
Rejestracja: 16 wrz 2008, 20:04

#23 Post autor: splatterpunk »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
kisiel pisze:łatwy jesteś :P hehehe
Po prostu bylem bez kasy jak kazdy na SLC, a ona miala pieniadze swojego chlopaka, ktory dzien wczesniej wrocil do domu. Stawiala alkohol, jedzenie, wejsciowki do klubow, dlatego z nia poszedlem..
Heh, Seba dajesz całą historię. Wiem, że lubisz pisać.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#24 Post autor: leming »

hehehe no przydaloby sie jakies streszczenie :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#25 Post autor: booker »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
kisiel pisze:łatwy jesteś :P hehehe
Po prostu bylem bez kasy jak kazdy na SLC, a ona miala pieniadze swojego chlopaka, ktory dzien wczesniej wrocil do domu. Stawiala alkohol, jedzenie, wejsciowki do klubow, dlatego z nia poszedlem..
Seba, to ja nie wiedziałem, że z Ciebie taka, kurde, galerianka :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#26 Post autor: Raf »

PC-et od początku był bardziej zaawansowaną konstrukcją od C64/128.
To, że ma budowę modułową to jego duży plus bo można poszczególne podzespoły wymieniać na lepsze i doskonalsze bez konieczności sięgania po lutownicę aby uzyskać pożądany efekt, w przeciwieństwie dla C64/128.
Zadziwia mnie fakt, że ktoś chce porównywać te dwa kompy do siebie.
pecet w momencie startu nie byl lepsza konstrukcja od c64, a stal sie popularny chyba tylko przez modulowosc, ktora tak naprawde ... teraz stala sie zbedna w swej pierwotnej postaci? (w koncu dzis mozna bez probelmu pracowac na komputerze, gdzie do plyty glownej dolacza sie juz tylko i wylacznie procesor i RAM... wiec to poszlo w keirunku takiej integracji, jaka jest w c64).

autor postu nie sypnal zadnymi konkretami, oprocz modulowosci.
pierwsze PC XT nie mialy praktycznie zadnej mozlwosci rozbudowy poza kilkoma gniazdami ISA... ten sam efekt mozna bylo osiagnac dolaczajac moduly do c64 przez expansion slot, tyle ze z zewnetrznym arbitrazem potencjlanej magistrali... Jednak przeznaczenie maszyny bylo inne (mini biznes/dom/konsola do gier) wiec na ogol nikt o taka modulowosc nie zabiegal.

ODPOWIEDZ