Pixelowanie Carrion'a

Dział przeznaczony na pogaduszki o naszej wspaniałej scenie.
Wiadomość
Autor
joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#1 Post autor: joodas »

carrion pisze:
Z tą moją grafiką to było i jest tak że po prostu powtarzam parę trików których się nauczyłem dawno temu a dodatkowo jadę na dobrej opinii sprzed lat.
carrion: moglbys napisac cos wiecej na temat tych trikow?

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#2 Post autor: wackee »

joodas pisze:carrion: moglbys napisac cos wiecej na temat tych trikow?
Nie, bo wtedy musiałby nas wszystkich zabić :)
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#3 Post autor: V-12 »

Te tricki są proste, copy/paste jpegów i obróbka na programie pecetowym w rozdzielczości i trybie C64 :D
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3950
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#4 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

V-12 pisze:Te tricki są proste, copy/paste jpegów i obróbka na programie pecetowym w rozdzielczości i trybie C64 :D
???
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#5 Post autor: V-12 »

Sebaloz/Lepsi.De pisze:
V-12 pisze:Te tricki są proste, copy/paste jpegów i obróbka na programie pecetowym w rozdzielczości i trybie C64 :D
???
http://carrionpixels.wordpress.com/

Timanthies rulez? :D
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3950
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#6 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

V-12, jestes laikiem w sprawach grafiki, ale chcesz zaistniec na forum chocby glupimi postami i ja to rozumiem :)

Nie znasz terminologii, wiec wytlumacze ze na stronie sa reference images, ktore byly pomocne przy tworzeniu motywow, ale to bylo reczne pixlowanie obrazkow, pixel po pixelu.

Nawet patrzac na zamieszczone reference images trudno zauwazyc podobienstwo do motywow na obrazkach, nie widac zadnego wklejania przez copy/paste. Nawet tineye.com tego nie zauwazy.

To juz nie te czasy gdy obrazki bylo przerysowywane z przyslowiowego Borisa, bez zadnej inwencji ze strony grafikow.

A triki o ktorych pisze Carrion to triki z konca lat 80-tych i poczatku lat 90-tych, kiedy jeszcze nie bylo Timanthesa. Ja te triki oczywiscie znam, ale nie chce ich uzywac zeby nie pozabijac ludzi :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
carrion
Posty: 2336
Rejestracja: 27 lut 2009, 17:38
Kontakt:

#7 Post autor: carrion »

Co do moich technik i copy/paste - to spokojnie sebaloz - nie obrażam się że ktoś mi wytyka używanie Timanthes (teraz nawet na Photoshopa się przesiąde chyba bo na mac'u działa)
Na LCP widziałem jak jeden z czolowych grafików używający Timanthesa też pracował na "referencyjnyhc" obrazkach i nikogo to nie bolało. Nie jest to również jakaś forma dyskusji z V12 - tak teraz po prostu jest i już. Mógłbym bawić się w naklejanie folii na ekran i odrysowaywanie kontrów po to aby je poźniej pokolorować tak jak robiłem to 16 lat temu, ale nie mam na to czasu. chodzi mi o efekt końcowy moich grafik.

Technik faktycznie nauczyłem się wtedy i to głównie podczas godzin spędzonych we FLIGraphie/BML pixlując np. to co dzisiaj tutaj (http://noname.c64.org/csdb/release/index.php?id=85721) wystawiłem.

Te techniki to nic w sumie nadzwyczajnego trochę ditheringów, troche color-mixingu, trochę antyaliasingu... to nad czym teraz pracuję to styl, bo choć można powiedzieć że swój styl mialem/mam to wydaje mi się że nad stylem warto caly czas pracować - technika rzecz do nauczenia a styl to kwestia bardziej osobista... że tak patetycznie zakończę.

Na następnym party chętnie pogadam o technikach, stylu, pixlowaniu, ale i również o technikach w Timanthesie - bo to naprawdę zajebiste narzędzie!
c64portal.pl, retronavigator.com

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3950
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#8 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

Mily prezent na swieta :)
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

Awatar użytkownika
Hornet
Posty: 210
Rejestracja: 06 paź 2009, 10:31
Grupa: Agony Design

#9 Post autor: Hornet »

a ja pamiętam np. triki Rodera, np.nieśmiertelna siatka co sprawdzało się szczególnie w zwykłym hiresie....

ale to tak na marginesie...
Oczko się urwało! Temu misiu!

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

#10 Post autor: joodas »

carrion pisze: Te techniki to nic w sumie nadzwyczajnego trochę ditheringów, troche color-mixingu, trochę antyaliasingu... to nad czym teraz pracuję to styl, bo choć można powiedzieć że swój styl mialem/mam to wydaje mi się że nad stylem warto caly czas pracować - technika rzecz do nauczenia a styl to kwestia bardziej osobista... że tak patetycznie zakończę.
Timanthes - ciekawy program, obadam go przez swieta:)

Carrion: Do party jeszcze duzo czasu, napisz jak mozesz cos wiecej dighteringu oraz mixowaniu kolorowna na C64. Brzmi interesujaco. Dzieki!

ODPOWIEDZ