Transfer danych

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

Transfer danych

#1 Post autor: Dart_Mage2 »

Mam pewnego rodzaju problem:(sorry jak ,by się powtarzało)
Mam PC(bez portu LPT, więc uzbroiłem się w przejściówkę na USB ,którą system Windows Vista wykrył), podłączam do niej stacje 1541 II w celu nagrania danych na dyskietkach ,ale Star Commander w ogóle nie wykrywa stacji, co mam zrobić???
PS:Jak by był jakiś inny sposób transferu danych to napiszcie pls, z góry dziękuje.

k.

#2 Post autor: k. »

kupiłeś przejściówkę za ca. 30 PLN?

Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

#3 Post autor: Dart_Mage2 »

Coś koło tego chyba za 35pln.

k.

#4 Post autor: k. »

no widzisz trzeba było dołożyć stówkę. Pewnie ten chiński kombajn za dolara z przesyłką obsługuje tylko jeden tryb pracy.

Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

#5 Post autor: Dart_Mage2 »

Wyjaśnisz?

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#6 Post autor: leming »

zapomnij, on ci nic nie wyjasni :) znaczy sie juz wyjasnil, ze nie te przejsciowke kupiles ;p
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

#7 Post autor: Dart_Mage2 »

To co mam zrobić?

k.

#8 Post autor: k. »

Star commander spod dosu, z wynalazkami pod Vista, troszkę dziwne aby to działało.
Co możesz teraz zrobić:
1. kabel XM1541 na diodach,
2. spróbować czy pod 98 pójdzie,
3. sprawdzić czy ten chiński bajer ma jakieś menu do zmiany ustawień portu na np. bidirectional.
4. przetestować opencbm.
No i lepiej kupić zdezelowanego laptopa z LPT za 5 dych niż chińskie gówno.

Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

#9 Post autor: Dart_Mage2 »

Mam gdzieś starego PC'eta na płycie 386 chyba się nada ??

k.

#10 Post autor: k. »

386? no to pewnie będziesz musiał go podkręcić ;)
przetestuj tym to co masz:
http://sta.c64.org/dosprg/xcdtct18.zip

edit:
nie no chodzi nawet na 286.
no i pomęcz jeszcze to: http://sta.c64.org/sc_winnt.zip

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#11 Post autor: leming »

kisiel mistrzu :) jestes the best :)
Dart Mage spokojnie ja to odpalalem na 386sx chodzilo jak Pelemu noga :)
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#12 Post autor: Raf »

na tych przelotkach usb->lpt pod win me i pozniejszymi mozna uzyc tylko drukarke (dodaje to usb pritner support a nie LPT w managrze urzadzen).

zakupilem specjalanie takie przejscie (wielu ludzi juz pytalo o przenoszenie bez lpt wiec pokusilem sie ze spobuje cos na to poradzic...) ale NIE jest to pelny LPT, w windowsie jest to tak zrobione, ze dziala to tylko tak jak napisalem wyzej.

dla tego adaptera ktory mam pod windows 98 mozna uzyskac LPT - przynajmniej to sugeruja alternatywne sterowniki ktore sa do niego tylko dla w98 - ale jako ze wyleczylem sie juz calkowicie z tego systemu nie mam zamiaru tego probowac nawet ;)

poza tym kolejna zla wiadomosc: nawet gdyby ta przejsciowka pod systemem ukazal sie jako LPT to star commander i tak by jej nie mogl uzyc, z tego powodu ze tak zupelnie standardwowo nie ma mozliwosci aby przemapowac dostepy IO przez porty na USB czy cokolwiek innego.

aby to bardziej zrozumiale przedstawic - rs232 jest latwiej uzyc po usb z tego powodu ze malo co do rs232 odwoluje sie bezposrednio na poziomie sprzetu, a raczej przez biblioteki pomocnicze (no pod DOSem to wiadomo ze wszystko leci po hw ale pod windowsem juz nie), natomiast LPT tradycyjnie jest programowany poprzez 3 rejestry w przestrzeni IO (0x278.0x279, 0x27a) etc...

Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

#13 Post autor: Dart_Mage2 »

http://allegro.pl/item515940268_b2_nowy ... 32_fv.html
Czyli cos takiego może pomóc, tylko jeszcze dla c64 trzeba zrobić kabel??

Awatar użytkownika
Raf
Posty: 584
Rejestracja: 14 wrz 2008, 23:30
Grupa: Vulture Design

#14 Post autor: Raf »

nie da sie przesylac danych z dyskietek po rs232 ( nikt takiego sposobu do tej pory nie opracowal)

natomiast co do tego konwertera - unikac jak ognia,
pisza ze to profilic a to nieprawda , jest tam CH340 ktory umozliwia max transfer do 57600 stabilnie (czytaj: 115200 w ogole nie dziala, a w opisach aukcji pisza ze dziala do 1mbps!) - takie samo gowno jak na tej aukcji kupilem. frajerstwo sprowadza masowo gowno z chin i nawet nie sprawdzaja czy to dobre jest.

Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

#15 Post autor: Dart_Mage2 »

A jest jakiś inny sposób przenoszenia danych(karty pamięci itp.)

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#16 Post autor: leming »

ja uzywam retro-replaya z rr-netem, taki kombajn z gniazdem sieciowym do komodora i puszcza dane po sieci. byl tez jakis retro-replay z karta SD , ino to troszke drozsze niz kable. Ostatnia nowoscia jest 1541ultimate cartdridge z czytnikiem kart ktory emuluje stacje 1541.
Ja wzialem retro-replaya z rr-netem bo wlasnie mialem dosc problemow z kablami.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Dart_Mage2
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:42

#17 Post autor: Dart_Mage2 »

Gdzie lub u kogo jedno z tych cudów można nabyć i za ile???

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#18 Post autor: leming »

http://www.protovision-online.de/catalo ... c09c8a2f36

80 euro. w sumie stanialy :) ja ci moge mojego replaya z rr-netem pogonic ;p
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

k.

#19 Post autor: k. »

faktycznie taniocha , ale chyba cena bez RR.

Awatar użytkownika
leming
Posty: 538
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:15
Grupa: Onslaught, Fatum

#20 Post autor: leming »

no ale ten juz ma czytnik kart wbudowany. a sam rr-net 50 eurasów kosztuje.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

ODPOWIEDZ