Ciągle Load Error

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Krek
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2023, 19:01

Ciągle Load Error

#1 Post autor: Krek »

Witam. Jestem nowy jeśli chodzi o Commodore64.
Mam problem tego typu iż kupiłem komputer z magnetofonem i na samym początku zaskoczyło mnie ciągle wyłączanie się napędu w magnetofonie. Gdzieś wyczytałem że to wina starej gumki napędowej i zmieniłem ja na recepturę i sprawa nabrała rozpędu gdyż wszystko działa jak należy. Można ustawić skos głowicy ,komputer odnajduje nagłówki gier ale gdy przechodzi do wgrywania ciągle Load Error!
Czy to wina tej recepturki i magnetofon jednak nie działa jak należy? Czy komputer na złom.
Skos głowicy ustawiam moim zdaniem lepiej niż Borg w filmie instruktażowym i dalej nic. Pomóżcie proszę bo się zajaralem a już tracę nadzieję. Jeśli to nie to forum to przepraszam.

joodas
Posty: 321
Rejestracja: 05 wrz 2009, 11:42
Grupa: Albion Crew

Re: Ciągle Load Error

#2 Post autor: joodas »

Jaki masz cartridge podpięty do komcia? Jesteś w stanie wrzucić zdjęcie ustawionej głowicy z programu do tego służącego?

pibac.jes
Posty: 7
Rejestracja: 30 wrz 2023, 15:39

Re: Ciągle Load Error

#3 Post autor: pibac.jes »

@krek
Taka dobra rada kogoś kto się bawi tym sprzętem od 30 lat.
Daj sobie spokój z magnetofonem i kup sobie używaną stacje dysków 1541-II i trochę dyskietek (+ kabel XU/XUM1541 + OpenCBM soft. do zrzucania rzeczy na dyskietke z PC/Mac/Linux).
Lub spraw sobie takie cacko https://ultimate64.com/U2PLRED i bedziesz mogl uruchamiac rzeczy na komciu bezposrednio z pendrive'a USB lub nawet zdalnie przez siec (kabel ethernet + switch / router) :)

Pzdr.

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 211
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Ciągle Load Error

#4 Post autor: juntek »

  1. Przemyj głowicę magnetofonu patyczkiem z bawełnianym wacikiem nasączonym alkoholem izopropylowym
  2. Zamiast gumki recepturki załóż porządny pasek napędowy. Do tego magnetofonu pasuje pasek o przekroju 1.2 mm i średnicy 76mm. Pasek można kupić na allegro, np. tutaj
  3. Sprawdź wczytywanie z innej kasety magnetofonowej bo może to wina kasety a nie magnetofonu
  4. Gdy to nie pomoże wymień na nowe dwa kondensatory elektrolityczne znajdujące się na płytce (uwaga na polaryzację)
READY.

ODPOWIEDZ