Zasilacz prośba o wyjaśnienie

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
juntek
Posty: 210
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Zasilacz prośba o wyjaśnienie

#21 Post autor: juntek »

Nameless pisze:Możesz podłączyć te 12V zamiast 9V będziesz miał dźwięk nie będziesz miał timera RTC ( w sumie mało używany )
Nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł. Zasilacze impulsowe emitują dużo zakłóceń, a z linii 9VAC zasilany jest SID i zakłócenia mogą mieć negatywny wpływ na jakość generowanego dźwięku.
READY.

Nameless
Posty: 285
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:23

Re: Zasilacz prośba o wyjaśnienie

#22 Post autor: Nameless »

juntek pisze:
Nameless pisze:Możesz podłączyć te 12V zamiast 9V będziesz miał dźwięk nie będziesz miał timera RTC ( w sumie mało używany )
Nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł. Zasilacze impulsowe emitują dużo zakłóceń, a z linii 9VAC zasilany jest SID i zakłócenia mogą mieć negatywny wpływ na jakość generowanego dźwięku.
podłączałem tak C64C bo nie miałem nic innego pod ręką, a byłem na elektronicznej pustyni.
W przypadku nowego SID'a nie ma problemu bo z tych 12VDC robione jest w C64 - 9VDC, które wystarcza do prawidłowego zasilenia SID. Ten sposób nie zadziała na płytach ze starym SID'em bo po podłączeniu zasilania 12VDC napięcie na wejściu SID'a będzie mniejsze niż 12V co objawi się w najlepszym przypadku charczeniem z głośników :-D

ODPOWIEDZ