Ultimate 64 i dema

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Nightrider
Posty: 22
Rejestracja: 17 wrz 2018, 22:26

Ultimate 64 i dema

#1 Post autor: Nightrider »

Witam forumowiczów,
Chciałbym się podzielić radością z otrzymania długo oczekiwanego Ultimate 64. Zamontowałem w obudowie, odpaliłem, wgrałem ROMy. Nawiasem mówiąc prawa podpórka pod klawiaturę (obudowa C64C) nie pasuje do U64. Chciałem wreszcie pooglądać trochę demek bez uciążliwego kopiowania via XUM1541 (nie jestem posiadaczem U1541). W tym momencie niestety moja radość szybko przerodziła się w rozczarowanie, ponieważ z kilku losowo uruchomionych demek poszło tylko Radio Napalm. Unboxed nie działa, Es1rah nie działa, Uncensored nie działa, NGC 1277 nie działa. Szok! Objaw jest taki, że albo jest black screen, albo wyjście do BASICA (napis "READY" i migający kursor). Dodam, że do pierwszego uruchomienia nie zamontowałem prawdziwego SIDa. Czy ktoś ma może to cacko i ma jakieś doświadczenia z kompatybilnością? Podejrzewam, że coś u mnie coś jest nadal niedokonfigurowane, bo trudno mi uwierzyć, że większość demek miałaby nie działać na U64. Tym bardziej, że U1541 ma przecież doskonałe opinie jeśli chodzi o poziom kompatybilności. Pokombinuję z ustawianiami, innymi ROMami, oryginalną 1541II i SIDem. Napiszę o efektach, jednak czekam na Wasze porady.
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

Awatar użytkownika
juntek
Posty: 210
Rejestracja: 23 wrz 2018, 20:17

Re: Ultimate 64 i dema

#2 Post autor: juntek »

Sprawdź w ustawieniach czy przypadkiem nie masz włączonych obu stacji 8 i 9. Jeśli masz to napęd 9 trzeba zdeaktywować.
READY.

Awatar użytkownika
Steffan
Posty: 853
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:43
Grupa: BooM!

Re: Ultimate 64 i dema

#3 Post autor: Steffan »

U mnie działają na UII+ , jak i na U64e. Sprawdź ustawienia - musi działać.
Pozdrawiam.
Steffan
B O O M !
we are the commodore terrorists
-------------------------------------
TEDDY BEER C=64 PARTY [csdb]

ODPOWIEDZ