Usunięcie modulatora

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 13
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:26

Re: Usunięcie modulatora

#21 Post autor: Kacper »

śledzę post , czytam nie kumam :shock: bo te wszystkie pojęcia nie moja bajka
ale gdyby taka płytka przewlekana powstała a do niej manual co dalej
to ja chętnie w to wejdę zmontuję i zamontuję w moim c64
bo mam taką jedną szt c64 w której sobie dłubię w miarę moich lutowniczych umiejętności :wink:
VC20, C16, C+4, C64C, C64 + SD2IEC, C128, A500, Atari 65 XE + SIDE2 + TURBO 2001, XL800, Timex 1000 i 2048, JS128, zx81, zx +, zx +2, zx+3, MSX1, Schneider 464 i 6128

Awatar użytkownika
rime.
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2019, 02:52
Grupa: Fancy Rats

Re: Usunięcie modulatora

#22 Post autor: rime. »

starymarabut pisze:A czy robiłeś płytkę w Eagle? Może bym przerobił/zrobił takie pcb wysadzane w gniazdo VICa.
Moja płytka jest zrobiona w Kicad, ale taka modyfikacja wraz z Lumafix wpinana pod VICa została już stworzona przez użytkownika WalkThatWay, do pobrania na niemieckim forum: https://www.forum64.de/index.php?thread ... ost1208388

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Usunięcie modulatora

#23 Post autor: wegi »

Dobra znawcy to teraz mówcie w czym jest rzecz, bo widzę im prościej, tym lepiej i np. anioł zachwala swój prototyp i że mu interferencje poznikały a u rime już widzę cewki - więc teraz mówcie jakie zadanie one spełniają i czy na pewno coś poprawiają, skoro u anioła hula wszystko na 5 rezystorach, jednym PR, dwóch kondensatorach i dwóch tranzystorach.

Od siebie dodam, bo się zacząłem tematem interesować że wersje z 7805 są do starych płyt gdzie jest unregulated 9V
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

dekanex
Posty: 183
Rejestracja: 28 lut 2020, 22:14

Re: Usunięcie modulatora

#24 Post autor: dekanex »

W kwietniu zajmował się czymś podobnym Adrian na swoim kanale.
https://youtu.be/Qb9n6S4cKuk
https://youtu.be/vTn36UaUfrk
Jest tam sporo wytłumaczone i wykonane w trochę innym stylu. Niestety nie podał sposobu dla krótkich płyt (Assy250469),wiec tez czekam aż coś się w tym temacie pojawi.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: Usunięcie modulatora

#25 Post autor: wegi »

Bardzo dobry materiał - dzięki za linki. Akurat my w PL mamy szczęście z naszą biedą, bo C64 lawinowo się w niej pojawiły w wersji C64C wąska płyta. Mimo redukcji kosztów przez CBM technologia szła naprzód i skala integracji układów, jak i ich jakości zwiększała się kolosalnie. O skali tego może świadczyć jakość PLA z C64C, które jest bardzo trudne do ubicia i PLA ze starego C64, które zdychały w tysiącach bez powodu.
Samo C64 pierwsze egzemplarze były uszkodzone fabrycznie i w Aldiku wymieniano je na drugie bez pytań.
Tak więc nasi bogatsi przyjaciele wykupili największy szit i się z nim do dzisiaj męczą. Akurat modulator C64C board 250469 rev. B też jest lepszy i daje lepszy obraz od pierwszych modeli.
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

ODPOWIEDZ