POSZUKUJĘ PROJEKTY PCB CARTRIDGE

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

POSZUKUJĘ PROJEKTY PCB CARTRIDGE

#1 Post autor: wegi »

Szukam projektów PCB na expansion port, może ktoś ma?

k.

#2 Post autor: k. »

ja mam, ale szczerze to to złącze krawędziowe to standard w tego typu programach więc to zajmie Ci dobre półgodzinki z nauką jak to zrobić. Więc jak chcesz. http://projekt64.filety.net/index.php?d ... loskop.ddb

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#3 Post autor: wegi »

Dzięki Krzysztof - jak masz jakieś inne namiary, to podaj też.

k.

#4 Post autor: k. »

jakie namiary? dostałeś mój projekt

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#5 Post autor: wegi »

namiary na inne projekty (action clone bo nie mogę go znaleźć na ftp.funet.fi itp.)

Chcę zbudować sobie kardridża, co ma chociaż z pół mega flasza i 2 mega ramu i żeby dało się go partialnie flaszować z dwóch stron (od c64 i z płytki), ponieważ łatwiej mi wychodzi (w przeciwieństwie do Ciebie) kodowanie niż projektowanie PCB, to chciałbym zmodyfikować jakiś projekt i popatrzeć na różne rozwiązania. Zależy mi żeby bankować sobie romem i ramem... wybierając albo 8 albo 16 KB.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#6 Post autor: booker »

Wegi. Kup sobie 1541ultimate i bedziesz sobie flaszowal romy (prawie) jakie chcesz.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#7 Post autor: wegi »

Mam - ale chcę mieć coś swojego - no takie hobby :wink: - poza tym to cacko kosztowało mnie 130 euro i wiesz prawie się boję go dotykać heh

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#8 Post autor: booker »

Ale boisz sie co - podmienac romy i flashowac firmware? :)

Podmienialem, dziala :D

No ale jasne, hobby rozumiem. Powodzonka w projekcie.
Gdzies widzialem kolesie w Stanach robia PCB, gdzie to bylo...
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#9 Post autor: wegi »

nie - flaszowałem, ale wiesz to taka droga i fajna zabawka...

Dzięki

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#10 Post autor: V-12 »

1541U ma prawie wszystko, co potrzebujesz :) Teraz już wiem kto poszukuje tych schematów bo wczoraj TSD mnie się wypytywał :D
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#11 Post autor: wegi »

Zdekonspirowałeś mnie :D Przy okazji - pamiętaj, że reset w 1541u jest OK :D

Do KISIELA - dżizis jesteś WIELKI GURU HARDWARE - TWÓJ PROJEKT JEST KOSMICZNY - tak trzymaj Krzysiek :!:

Awatar użytkownika
V-12
Posty: 351
Rejestracja: 18 lut 2009, 13:51
Grupa: Tropyx
Kontakt:

#12 Post autor: V-12 »

o jakim resecie mówisz? :D Mnie wkurza reset stacji w 1541U. Powinien być opcjonalny, bo tak to trzeba czekać za każdym razem 2-3 sekundy zanim ma się dostęp do stacji, nawet tej prawdziwej, która nie jest resetowana ale jest blokowana na czas resetu emulowanej stacji... Wkurzające to jest jak szybko operujesz w Actionie...
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#13 Post autor: wegi »

no widzisz - a ja wolę resetować c64 zamiast wyłączać, jak pisze program w stacji i mi pasuje - te 2-3 sek. nie są życiowym tematem :)

k.

#14 Post autor: k. »

tyle to mi się bootuje system i mnie to wkurza, ale niestety trzeba czekać na sterownik coby się zresetował. To i tak lepiej niż bootstart w blaszaku.

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#15 Post autor: booker »

booker pisze: Gdzies widzialem kolesie w Stanach robia PCB, gdzie to bylo...
Tutaj to było: http://www.alphaworks.com.au/blog/content.php?i=3
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

k.

#16 Post autor: k. »

najtańsza oferta to była w chinach na zrobienie pcb, kłopot że trzeba było zamówić kila tysięcy sztuk aby móc pochwalić się kosztami na poziomie paru złotych za płytkę (bodaj 60 centów $). Płytki oczywiście bez testów i w najtańszym wykonaniu.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#17 Post autor: elban »

brzmi jak zloty interes dla Luke'a. Plytki, moze sie klasnac, Chiny... ;)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#18 Post autor: booker »

Wegi, pojawił sie na CSDB też taki patencik http://skoe.de/easyflash/
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

ODPOWIEDZ