Interfejs UP2SD, czyli jak kartę SD połączyć z C64.

Tutaj możemy porozmawiać o sprzęcie i modyfikacjach C64.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#21 Post autor: wegi »

Jestem po resecie w AR w basic. Wciskam menu 1541U i mapuje dyskietke z pena - tylko map nie run. Po powrocie ekran jest przesunięty w prawo od kilku do 7miu pixeli. Klawisze nie działają. Jeszcze częściej jak wejdę do menu i zmienie ustawienia nr driva albo enable/disable. Jeżeli wejdę do menu ultimate z pierwszego ekranu AR f7/f1/f3/f5 i to się dzieje to już po mapowaniu czy zmianach nie przejdę dalej tego screena.

To samo działo mi się na V1 jak mapowała mi się ta wersja firmware co zaczęła obsługiwać pliki CRT zdaje się 2.5rc3 czy jakoś tak. Jej nie można było w V1 zaflaszować tylko była no-permanent

Awatar użytkownika
wackee
Posty: 1606
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:05
Grupa: Arise
Kontakt:

#22 Post autor: wackee »

Wegi, ja obracam obrazami dysków przy Atraxowym Actionie jako carcie cały czas bo zgrywam soft z taśm w turbo i kopiuję je do D64. Średnio 30 dysków dziennie zapełniam w ten sposób ;) a wszystkie te D64 mam na pendrive Kingstona. Nigdy nie zadział mi się taki błąd jak opisujesz.

Może zaczniemy od zweryfikowania czy nie masz przypadkiem zwalonego obrazu Actiona? Podeślij mi plik to porównam.
Arise - keeping your eyes wide open since 1991.

moneo
Posty: 54
Rejestracja: 06 lut 2010, 00:33

#23 Post autor: moneo »

Ale mi offtopa robią :-).
Mogą uni, zrobię i ja.

Bardzo mi się spodobała przeróba obrazu Action Replaya zrobionego przez Wegiego, gdzie rom jest AR6 a układ klawiszy funkcyjnych z Atrax'owego 7.2.
Postanowiłem zmodyfikować lekko obraz, z racji tego, że jestem leniwy i mi się nie chce wgrywać Tassma za każdym razem.
"Doróbka" polega na wszczepieniu turboassemblera.

W przypadku używania emulatora, oczywiście wybieramy: Retro Replay image.
W przypadku 1541u: Custom Retro Replay ROM.

Jak ktoś ma ochotę, proszę się poczęstować. Uwagi, jak zwykle, mile widziane.

http://c64.moneo.net.pl/ar_wegi_rr.zip
W paczce rom, oraz procedury.

Obraz nie zadziała z GeoAction i MultiAction.

Tomasz
Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 15:00 przez moneo, łącznie zmieniany 2 razy.

moneo
Posty: 54
Rejestracja: 06 lut 2010, 00:33

#24 Post autor: moneo »

wegi pisze:
moneo pisze:>kupiłem karta bez Lanu, czego do dziś żałuję.
Nie masz czego, psy wieszają na tym chipsecie do lanu, że bugował.
O to mnie pocieszyłeś.
wegi pisze: Sprzedałem V1 dołożyłem 200zł i mam V2. Pierwszy pendrive pod łapą miałem zadziałał, jest opcja do ustawiania amperażu dla USB,(...)
Jednakowoż chyba 1 wersję 1541u zatrzymam, nawet jak plan będzie zanabyć wersję 2. Taki kolekcjoner będę. Jak mi nie będzie już potrzebne, to do szafy schowam i zdjęć nie zrobię.
wegi pisze: Cały pic z lanem w V1, ciągnięcie netowego kabla do niego, żeby nie był za sztywny, coby nie przestawiał w exp. porcie (...)
Port to ja mam już rozrobiony od wkładania i wyciągania pe... tfu, karty SD.
wegi pisze: wyciągałem dużą SD i kopiowałem dane z PC na nią. Nie miałem wersji z lan - nie żałowałem...
Nie mam Lanu, trochę żałuję. A do przenoszenia fast danych kleję up2sd.
wegi pisze: Co jest gorsze, to po wywołaniu menu 1541U2 często powrót do basica z AR jest niestabilny czego nie było w wersji 1.7B firmware dla V1
Jak tak czytam o tych kłopotach, to w sumie się cieszę, że mam, to co mam.

Pozdr. Tomasz

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

#25 Post autor: wegi »

Bez dwóch zdań to jest jakaś zmiana w firmware, bo: Akurat używam obraz od Gideona ARa bo mi sie jeszcze nie chciało przeflaszowywać - jak mówię nie było tego na wersji 1.7B firmwaru na V1. Oczywiście jak mapowałem ten nowy firmware na V1 błąd był również, wracałem do 1.7B - zero problemów

ODPOWIEDZ