Dyskusje, uwagi, pomysly

Miejsce na dyskusje dotyczące organizacji kolejnego polskiego party sceny C64, które wypełni lukę po Silesia Party.

Moderator: elban

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#41 Post autor: nes »

Rozumiem, że problem z DeKami jest taki, jak był w Poznaniu na party - wieczorem okazało się że właściciel nie wynajmował nikomu na noc, i że nie ma zezwolenia na spanie na terenie ośrodka w nocy. Póki co mieliśmy takie miejscówki że się to udawało ominąć..
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#42 Post autor: elban »

problem z DK ze im sie pewnie super podoba incjatywa starych komputerow i ich milosnikow. Znacznie mniej picia alko i spania u nich na ziemi.

Powiedzmy, ze moglbym dotrzec do Centrum Sztuki Wspolczesnej. Oni bankowo dali by nam sale kinowa z projektorem do ogladania dem, w tym samym budynku jest mala kafejka z alko. Max. o drugiej zamkna kafejke i na pewno nie beda chcieli ogladac spiacego Randalla na kanapie. ;)

Pewnie sa rozne DK - w niektorzych mozna zrobic wesele (nawet sam bylem), wiec sprzatanie zygow i pijackie burdy sa im nie obce - ale wtedy mamy cennik 'weselny', ktory jest poza naszym zasiegiem plus tlumaczenia dyrekcji dlaczego 30 letni faceci lubia spac na ziemi. W innym chetnie dadza nam stoliki, prad zebysmy pograli w stare gierki a jako napoje zaproponuja herbate. Temat party bez alko obstawil juz Bober i nie chcialbym wchodzic w jego kompetencje ;)

Z rozsadnych propozycji zostaje osrodek badz wynajecie lokalu.

ps. nie pomyslalem jeszcze ze moze ktos z Was ma dom albo chociaz dzialke i chcialby nas zaprosic - wplywy z wejsciowek ida na remont i sprzatanie ;)
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
pajda
Posty: 331
Rejestracja: 20 wrz 2008, 03:42
Grupa: faith des16n
Kontakt:

:)

#43 Post autor: pajda »

Panowie tak sobie myślę: może Zakopane?
Nigdy nie było tam party, miejscówka lokalizacyjne super, dojazd z każdego miejsca Polski niezły.

Do tego jak gnoju domów wypoczynkowych (któe przyjmą taką ilość osób) mnóstwo knajp etc.

Powietrze zdrowe :)
No i chyba bardziej na południe się nie da ;)
Była ciemna, burzliwa noc.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 591
Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:13
Grupa: Samar

#44 Post autor: Cobra »

jericho pisze:Jak Podkowa Leśna?
Tak,to była fajna miejscówka. Niestety ten DK to już zupełnie inne miejsce niż w 1998r. Teraz tam działa wiele sekcji dla dzieciaków a imprezy dla tłumów organizowane są w parku lub na stacji WKD. Więc nie sądze, żeby ktokolwiek zgodził się tam na taką imprezę jak nasza :wink:
8 bit rulez:)

randall
Posty: 292
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37
Grupa: msl/esm

#45 Post autor: randall »

co to za wytykanie palcem kurwa, w ZUJU na pewno bym nie spał, bo miałbym koszmary, a do domu rzut rogatywką.
dobra, rozumiem o co chodziło ;)

Awatar użytkownika
SUDi
Posty: 1387
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:03

#46 Post autor: SUDi »

A co powiecie na WROCŁAW? Piękne miasto, miłe wspomnienia :)
Dojazd z różnych kątów Polski myślę że jest OK a na miejscu są jacyś partyzanci którzy może by wsparli ten projekt.
W ankiecie wpisałem co prawda Kraków, ale jak przypomniał mi się Wrocek od razu zmieniłem swoją decyzję.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#47 Post autor: nes »

Ja jestem za propozycją Pajdy.
Wcześniej zorganizowane da się to zrobić po rozsądnych pieniądzach i w niezłym standardzie.
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#48 Post autor: elban »

Na razie problemem jest to, ze liczba odpowiedzi osiagnela chyba swoje maximum. Jest 50.

To strasznie malo - a to dopiero pierwsza ankieta - chociaz najwazniejsza.

Zastanawiam sie nad akcja spamingowa, bo chyba to bylo to 50 osob, ktore czyta regularnie forum a pewnie potencjalnie zainteresowanych jest wiecej. Tylko jak do nich dotrzec?
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3948
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#49 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

elban pisze:potencjalnie zainteresowanych jest wiecej. Tylko jak do nich dotrzec?
Popros o adresy mailowe i numery komorek (jesli ktos nie podal maila) podawane przy rejestracji na pieciu edycjach Silesia Party. Na maile i na komorki mozesz wyslac link do ankiety.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#50 Post autor: kotrobot »

Jak nie Zakopane, to może Mielno? ;)
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

Awatar użytkownika
Sebaloz/Lepsi.De
Posty: 3948
Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02

#51 Post autor: Sebaloz/Lepsi.De »

kotrobot pisze:Jak nie Zakopane, to może Mielno? ;)
Nie, do Mielna kazdy ma daleko. Poza tym jest pelno psychopatow, ktorzy schodza sie jak tylko na promenadzie zaczynamy puszczac demka z kieszonkowego projektora z glosniczkami.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore

provee
Posty: 65
Rejestracja: 10 mar 2009, 09:43

#52 Post autor: provee »

elban pisze:Na razie problemem jest to, ze liczba odpowiedzi osiagnela chyba swoje maximum. Jest 50.

To strasznie malo - a to dopiero pierwsza ankieta - chociaz najwazniejsza.
Ile osób może być zainteresowanych sceną w sytuacji, gdy jej czasy świetności dawno już minęły? W 1998 roku sukcesem było, jak na party przyjechało 80 osób. O ile pamiętam mniej więcej tyle było na ostatniej Silesii.

Możesz wysłać 120-150 ankiet, ale po co? Połowa z tych osób nie jeździ w ogóle na party, po co więc je pytać, gdzie by je chcieli spędzić.
50 ankiet na osoby naprawdę zainteresowane to wcale nie jest mało.

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#53 Post autor: nes »

W 1997 skończyły się pomysły na nowe kwadraty..
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

kotrobot
Posty: 2362
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:55
Grupa: URDAD

#54 Post autor: kotrobot »

No rzeczywiście, 150 ankiet to może i uda się zebrać.
Tylko co z tego.
Skoro nawet na "światowe" X przyjeżdża 250 os.
A na browarze w Wwie zebranie 10 os. ze sceny to mega sukces.
Olo forum atakuje. Żadnej litości nie czuje.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#55 Post autor: elban »

browar w Wawie to inna kwestia. Braki checi, duzo ludzi z roznych parafii, brak koordynatora, spotkania w 'mniejszym' gronie, o ktorych wiedza tylko zainteresowani, etc.

Provee - interesuje mnie party na min. 60 osob. Jak wybrac lokalizacje skoro odpowiedzi masz od 50? Chce zrobic party inaczej niz do tej pory - ma byc takie aby trafialo w oczekiwania szeroko rozumianej wiekszosci - co ma zapewnic frekwencje. Wiem, ze jest 30-35 osob, ktore przyjada zawsze, ale chcialbym znalezc miejsce dla tych dodatkowych 30 ktore nie pojawily sie w Warszawie, Bartoszycach, nie wszyscy byli na Silesii, etc. Robilem juz party w Wawie, ktora 'teortycznie' (i rowniez w wynikach ankiet na 'dzis') bylo idealna miejscowka. Jak wygladalo ostatnie to wszyscy, ktorzy byli pamietaja. Takiego party nie chce - wole formule Piernika bez zawracania glowy.

Dopuszczam do siebie taki wynik ankiety, ktory uswiadomi mi (i innym), ze nie ma miejsca na party w 2013 - lub, ze jedyna rozsadna formula jest Piernik. Chcialbym zrobic cos nowego, cos czego jeszcze nie bylo do tej pory - stad 'badania rynku'. Party w starym stylu pt: do konca martwie sie jak wyjdzie i moge liczyc tylko na najblizszych kolegow odpada. Przerabialem trzy razy - dziekuje ;)

Wyniki ankiet beda dostepne publicznie niezaleznie od tego co z nich wyniknie. Jezeli ja nie skorzystam, moze znajdzie sie ktos inny.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
nes
Posty: 509
Rejestracja: 21 maja 2010, 22:03
Grupa: Impact

#56 Post autor: nes »

elban - organizatorzy SP5 też mieli przed party zacisk, dlatego ja np. posłałem kasę za wejściówkę przelewem, do ostatniej chwili nie wiedząc czy będę, żeby nie mieli w razie czego kosztów przeze mnie. taka branża z organizowaniem party..
"A ile zrobisz pompek ?" (c) 2o11 eLban
http://apt.hopto.org/nes/impact/

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#57 Post autor: booker »

elban pisze: Provee - interesuje mnie party na min. 60 osob. Jak wybrac lokalizacje skoro odpowiedzi masz od 50? Chce zrobic party inaczej niz do tej pory - ma byc takie aby trafialo w oczekiwania szeroko rozumianej wiekszosci - co ma zapewnic frekwencje. Wiem, ze jest 30-35 osob, ktore przyjada zawsze, ale chcialbym znalezc miejsce dla tych dodatkowych 30 ktore nie pojawily sie w Warszawie, Bartoszycach, nie wszyscy byli na Silesii, etc.
Mój wywiad donosi, że jakoś 75 osób było na Silesii. Jak wybrać lokalizacje? Normalnie - coś wybrać, bo imho zaczynasz się z tym zdekszo "zbyt jebać" jak to mawiali starożytni indianie. :) Pomyśl se, jakby tacy indianie, że robią ankietkę gdzie rozbić obóz, a jak nie, to chuj, łazimy aż padniemy :)

Na SP5 zapisało się 87, nie przyjechali Ci co im się nie chciało/zapomnieli/nie mogli bo termin zmieniony/mieli w dupie. 8)

Ankietke, to zrób w końcu z miejscówkami, wówczas będzie się o czym wypowiedzieć :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

elban
Posty: 1603
Rejestracja: 17 wrz 2008, 11:19
Grupa: aRise

#58 Post autor: elban »

Nie rozumiemy sie.

Nie chodzi o kase. 6 lat temu jak robilismy Northa to calkowite koszty wynosily ~1200 pln i od poczatku bylismy przygotowani zeby to pokryc z wlasnej kieszeni.

Interesuje mnie zrobienie tylko duzego party (jak na Polske) party zorganizowanego tip-top. Opcja wynajme knajpe / domki, zrobie strone i modle sie o frekwencje w ogole mnie nie interesuje. Takie doswiadczenia mam juz za soba i swiadomie, wraz z kolegami, zrezygnowalismy z organizowania party w Warszawie.

Moim zdaniem jedyna realna opcja zrobienia party jest wynajem osrodka gdzies na wsi, zorganizowanie infrastrutury na kompa oraz zapewnienie tam jakiegos cateringu + duzy sponsoring i przedplaty. Wydaje mi sie, ze musi byc to gdzies blisko hanysowa, z dobrym dojazdem (lub zorganizowanie shuttle-busow) od glownych dworcow kolejowych.

Jaki potencjal maja imprezy scenowe w Warszawie (apropo hasel zeby robic party w Wawie) to pokazaly North Party w Wawie oraz Noce z demoscena. Ogolnie mowiac - chujowy (mowa tutaj o frekwencji oczywiscie a nie o robocie Voyagera).

Male party to my juz mamy. Nazywa sie Piernik. Albo organizujemy cos znacznie wiekszego i z wiekszym rozmachem - albo zapraszamy Was wszystkich do Torunia.

Moze 2013 to zbyt odlegly termin na rozkminianie tego juz dzisiaj. Moze trzeba bedzie wrocic do tematu po X.

Tak czy owak - wywolanie konstruktywnej dyskusji pt. 'co dalej z polskimi imprezami' to pozytywny objaw tego calego zamieszania.
was twenty, is five, my friend...

Awatar użytkownika
booker
Posty: 1272
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:54
Grupa: MultiSyte Labz

#59 Post autor: booker »

elban pisze:Nie rozumiemy sie.

(...)

Moim zdaniem jedyna realna opcja zrobienia party jest wynajem osrodka gdzies na wsi, zorganizowanie infrastrutury na kompa oraz zapewnienie tam jakiegos cateringu + duzy sponsoring i przedplaty. Wydaje mi sie, ze musi byc to gdzies blisko hanysowa, z dobrym dojazdem (lub zorganizowanie shuttle-busow) od glownych dworcow kolejowych.
aaaa to przepraszam, nie zrozumieliśmy się i oczywiście jestem za a nawet nie jestem przeciw :)
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.

V0yager
Posty: 55
Rejestracja: 29 paź 2008, 13:40

#60 Post autor: V0yager »

Zostaja dwie opcje: przeczekac i przniesc wiekszosc composow na meeting taki jak Piernik, albo obgadac sprawe z orgami innego party i podlaczyc sie pod impreze multi (co z roznych wzgledow wasniowo-miedzyplatformowych moze ale nie musi byc zlym rozwiazaniem).

Zablokowany