[O] Black Box v.9 i Black Box v.9.1

W tym miejscu możemy do woli sprzedawać, kupować, oddawać przedmioty związane z Commodore oraz inne rzeczy kwalifikujące się do kategorii retro.
Wiadomość
Autor
hobocti77x_
Posty: 167
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

[O] Black Box v.9 i Black Box v.9.1

#1 Post autor: hobocti77x_ »

Układ jest już ukończony, działa jak oryginał, nie ma zakłóceń na ekranie startowym i elektronicznych organow ,<-Q odłącza rejestr, działa też odłączanie spacja po RESET.
Czym jest wersja Black Box v.9.1?
To taka moja poprawka w stosunku do oryginału. Oryginalny BBv9 co prawda odłącza rejestry w obszarze I/O i ich odczyt nie zawiesi komputera, ale nie do końca robi to, co opisał autor. Nadal można wykryć jego obecność, czytając np. adres w obszarze I/O rozkazami ?peek(56880). W wyniku zawsze otrzymamy tę samą wartość (89), tak samo jest ze wszystkimi lokalizacjami w obszarze $DE00-$DEFF. Wersja, którą nazwałem 9.1 :idea: Odłącza również EPROM widoczny w tym oknie, tak że odczyt komórek w tym obszarze da wynik przypadkowy, tak samo jak jest to w C64 bez cartridge.
Wersja 9.1 sugeruje osobom, które chciałyby wykorzystać cartridge do czegoś więcej niż odłożenie na półkę, bo może to uchronić w przyszłości, gdyby ktoś chciał napisać program wykrywający BB9 i powodujący, że wykrywając go np. się nie uruchomi :mrgreen:
A teraz do rzeczy.
Z racji tego, że jest to oferta, na razie nie chcę podawać ceny, bo musiałbym ją skalkulować na poziomie najwyższym, aby zrealizować zamówienie nawet wówczas, gdy okaże się, że zainteresowana jest tylko jedna osoba.
Powiem tak, im więcej chętnych, tym postaram się o niższą cenę, tak aby wszyscy byli zadowoleni.
Teraz opiszę jak zrobić zamówienie.
Osoby zainteresowane zamówieniem proszę o kontakt na e-mail blackboxv9@proton.me, proszę tam tylko wysyłać informacje o zamówieniu i nie pisać na inne tematy. Jeśli ktoś ma inne pytania proszę pytać tutaj.
Wysyłając na ten email proszę jedynie podawać w tytule ile sztuk i czego ma dotyczyć ewentualne zamówienie według tego wzoru:
BBv9 : A1,B2,C1,D0
gdzie
A - złożony i zaprogramowany cartridge BB9 + GAL w wersji v9
B - złożony i zaprogramowany cartridge BB9 + GAL w wersji v9.1
C - tylko zaprogramowany GAL w wersji v9
D - tylko zaprogramowany GAL w wersji v9.1
Na razie nie oferuję EPROM, bo myślę, że taniej wyjdzie znaleźć kogoś w PL, kto pomoże zaprogramować, niż wysyłać go przesyłką z zagranicy. Nawet na forum ktoś się zaoferował.
Oczywiście, jeśli będzie więcej chętnych, to przemyślę także EPROM.
Cartridge jest oferowany bez obudowy, tylko polutowane PCB i zaprogramowane układy. Będę montował kondensatory 200pF, bo okazuje się, że nawet na moim 40-letnim C64 ruszyło. Okazało się, że miałem zimne luty spowodowane jakąś erozją na złączu i po przelutowaniu wszystko zaczęło działać.
Proszę o szybki kontakt, abym mógł skalkulować cenę i podać ją w wiadomości, a jeśli osoby zainteresowane potwierdzą, że nadal nie straciły zainteresowania, mogę w np. w przyszłym tygodniu złożyć zamówienie na PCB i rozpocząć realizację.
Proszę kontaktować się z tego samego adresu e-mail, aby nie wprowadzać zamieszania.
UWAGA:
Nie będę ostatecznej wersji wysylać e-mailem .
Dziękuję.
PS.
Osobą które wzięły udział w testach, dziękuję za wspólpracę (szkoda, że ktoś nie dotrzymał umowy i zaczął handlować bez żadnej informacji na ale... i okłamuje ludzi, że jego wersja jest ukończona). W każdym razie mam zamiar dotrzymać słowa i wysłać na swój koszt zaprogramowany GAL z dowolną wersją 9 lub 9.1, jeśli otrzymam adres do przesyłki. Proszę o kontakt na email.

ODPOWIEDZ