[S] BlackBox V9 kit

W tym miejscu możemy do woli sprzedawać, kupować, oddawać przedmioty związane z Commodore oraz inne rzeczy kwalifikujące się do kategorii retro.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rs2322
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:39
Kontakt:

[S] BlackBox V9 kit

#1 Post autor: rs2322 »

Hej

Mam 3 komplety do oddania za monety do samodzielnego montażu,:
zaprogramowany eprom + zaprogramowany PLD + pcb + tactswitch(reset) + kondensatorek
40zł + paczkomat
opcja obudowy za 10zł (Z7 pasuje sprawdzone), trzeba zrobić dziurkę na tactswitch(reset).
wysyłka paczkomat

Wiecej nie będzie, nie dało sie zamówić mniej PCB a trzymac tego nie mam zamiaru;p.
rs2322 [ten z banem od Raf'a] z forum c64power
Projekty elektroniki, pamięci sram, eprom, eeprom, flash, programowanie free.
kontakt: rs2322[at]interia.pl

hobocti77x_
Posty: 167
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Re: [S] BlackBox V9 kit

#2 Post autor: hobocti77x_ »

Moze moglbys zlozyc i zarezerwowac jeden dla kolegi hsimpson ?
O ile nadal jest zainteresowany.

Awatar użytkownika
rs2322
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:39
Kontakt:

Re: [S] BlackBox V9 kit

#3 Post autor: rs2322 »

Niestety już nieaktualne.
rs2322 [ten z banem od Raf'a] z forum c64power
Projekty elektroniki, pamięci sram, eprom, eeprom, flash, programowanie free.
kontakt: rs2322[at]interia.pl

Awatar użytkownika
hsimpson
Posty: 91
Rejestracja: 30 lip 2012, 12:14

Re: [S] BlackBox V9 kit

#4 Post autor: hsimpson »

Szkoda, ale co zrobić.


Awatar użytkownika
rime.
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2019, 02:52
Grupa: Fancy Rats

Re: [S] BlackBox V9 kit

#6 Post autor: rime. »

https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl/
Tak dla przypomnienia, jest to licencja dla nowego wsadu.
Sprzedaż kitu - spoko, wymaga jakiegoś zaangażowania ze strony kupującego by kartridż uruchomić. Nie każdy przecież posiada programator dla 27256 i GALa. Natomiast sprzedaż gotowego carta na Allegro kojarzy się z chęcią zarobku ;-)

Awatar użytkownika
Osfald
Posty: 107
Rejestracja: 12 gru 2020, 22:58

Re: [S] BlackBox V9 kit

#7 Post autor: Osfald »

Jeśli byłby kit (zaprogramowany scalak jak dla mnie wystarczy bo nie mam programatora) to chętnie kupię i jak zwykle machnę obudowę do wydruku 3D... za późno tu zaglądnąłem :(
PCB można zamówić kilka sztuk, chętni na pewno się znajdą :)

Awatar użytkownika
rs2322
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:39
Kontakt:

Re: [S] BlackBox V9 kit

#8 Post autor: rs2322 »

PCB miałem ino 5szt bo mniej sie zamówić nie dało niestety, nie będę zamawiał już PCB bo nie potrzebuje, jeżeli ktoś będzie chciał to mogę wysłać zaprogramowany i sprawdzony PALCE/GAL + EPROM (komplet 25zł, prosze pisać). PCB warto zamówić raczej samodzielnie.
rs2322 [ten z banem od Raf'a] z forum c64power
Projekty elektroniki, pamięci sram, eprom, eeprom, flash, programowanie free.
kontakt: rs2322[at]interia.pl

hobocti77x_
Posty: 167
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Re: [S] BlackBox V9 kit

#9 Post autor: hobocti77x_ »

Wolałbym takiej sytuacji uniknąć, ale trudno.
Przypominam, że licencja nie zezwala na handel żadnym elementem, a przede wszystkim zawartością GAL.
A jeśli ktoś chciałby zająć się dystrybucją, to najpierw wypadałoby skontaktować się z właścicielem licencji.
GAL nie jest ukończony, więc na razie nie oferuję gotowego zestawu, bo trudno mi sobie wyobrazić aktualizację GAL na odległość dla kogoś, kto nie posiada programatora.
To, że ktoś zakupił PCB i otrzymał aktualny plik .jed, nie oznacza automatycznie, że może go sobie powielać i rozprowadzać bez zgody autora. BBv9 został udostępniony w takiej wersji, ponieważ wciąż trwają prace, aby doprowadzić klona BlackBox v.9 do końca, a że potrzebny jest programator oraz trochę umiejętności w uruchamianiu układów, to jest on udostępniany jak jest, aby na tym etapie nie tracić czasu na tłumaczenie rzeczy dla ludzi obeznanych z elektroniką oczywistych. Udostępnianie na tym etapie ma służyć w doprowadzeniu projektu do końca i przygotowaniu go tak, aby można było dostosować go do łatwiejszego udostępniania.
Jeśli ktoś kupił PCB i otrzymał plik .jed dla GAL, to zmontowany z jego pomocą Black Box v.9 stanowi jego własność i oczywiście może go zbyć, ale należy to zrobić odnośnie do wszystkich elementów, włącznie z zrzeczeniem się prawa do pliku .jed. I wypadałoby powiadomić właściciela licencji o przekazaniu swoich praw innej osobie.
Proszę to rozumieć podobnie jak prawo do licencji np. Windows, gdzie wraz ze zbyciem sprzętu zrzekamy się prawa do użytkowania systemu.
A nie zawłaszczać sobie jakieś prawa do niego a zwłaszcza do czerpania korzyści z czyjejś pracy.
Ja szanuje czyjas prace i mam prawo oczekiwac tego samego od innych.

Awatar użytkownika
Osfald
Posty: 107
Rejestracja: 12 gru 2020, 22:58

Re: [S] BlackBox V9 kit

#10 Post autor: Osfald »

OK. To ja się ustawiam w kolejce. Jeśli będzie dostępna ukończona wersja i zaprogramowane nią scalaki to chętnie kupię od właściciela licencji czy tam od tego kto będzie miał majątkowe prawa autorskie :)

Awatar użytkownika
rs2322
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:39
Kontakt:

Re: [S] BlackBox V9 kit

#11 Post autor: rs2322 »

Przepraszam autora w takim razie najmocniej za naruszenie warunków licencji, nie miałem złych intencji.
Wycofuję ofertę zaprogramowanych układów GALa/PALCE z wsadem logiki dla BBV9, jedynie co mogę to w takim razie zaoferować to EPROM (zaprogramowany) w cenie 5zł + wysyłka.

Po zaprogramowany układ GAL/PALCE proszę się zwracać do autora kodu dla układu GAL/PALCE.
rs2322 [ten z banem od Raf'a] z forum c64power
Projekty elektroniki, pamięci sram, eprom, eeprom, flash, programowanie free.
kontakt: rs2322[at]interia.pl

hobocti77x_
Posty: 167
Rejestracja: 15 gru 2020, 10:41

Re: [S] BlackBox V9 kit

#12 Post autor: hobocti77x_ »

Nie ma sprawy, nie gniewam sie.

Awatar użytkownika
wegi
Posty: 839
Rejestracja: 14 lip 2009, 01:17

Re: [S] BlackBox V9 kit

#13 Post autor: wegi »

hobocti77x_ pisze:
26 wrz 2023, 09:44
Wolałbym takiej sytuacji uniknąć, ale trudno.
Przypominam, że licencja nie zezwala na handel żadnym elementem, a przede wszystkim zawartością GAL.
A jeśli ktoś chciałby zająć się dystrybucją, to najpierw wypadałoby skontaktować się z właścicielem licencji.
GAL[...]
Ale się narobiło ! Można powiedzieć "O JEDEN BB9 ZA DALEKO!!!" (ściślej o 3 :D)

Nie myślałem że klonowanie BB9 może mieć takie reperkusje...

Tak przy okazji tego tu zdarzenia:
Pisze do mnie człowiek na Allegro, że mam mu dać bina do Ogryzka, bo on zamówił PCB do Ogryzka i teraz mu nie chce działać. Przypominam, że główny rdzeń udostępniłem swego czasu źródła na pałerze, dzisiaj Raf handluje kartami SD2IEC core, ale udostępnione źródła z pałera zginęły. Gość zakłada wątek "gdzie są źródła od ogryzka, które tu były udostępnione i Raf sprzedaje (aka sd2iec core) - Raf nie raczył odpowiedzieć, gdzie są źródła, dlaczego zniknęły itd. W końcu po to udostępniłem żeby ktoś mógł skorzystać... ale...
Gość w końcu odkopał binkę z elwerowego chomika.

Tylko tak sobie tu wspomniałem... nie żeby ktoś, coś czy gdzieś...
pzdr

Przy okazji może być zabawnie z namówieniem teamu od wiodącego emu żeby zaimplementował obsługę poprawnie działającą od BB9. Być może zaakceptują to po wysłaniu w pełni działającej im propozycji commit'a... :?:
Bo jak nie to zaczniemy redystrybuować swoje wersje z obsługą BB9 - tak jak Slajerek debuger :idea:
2021.06.16 "U mnie w okolicy też nikt nie umarł - ale nie będę na tej podstawie twierdził, że Covid nie istnieje ani że nie jest żadnym zagrożeniem"

2023.09.09 U mnie też nikt nie umarł włącznie z ciotką chorą na białaczkę. Dwukrotnie zaszczepiona dostała covida w szpitalu - żyje. Ta plandemia to już jak Bóg - wszędzie jest i nikt go nie widział.

ODPOWIEDZ